kran, fot. pixabay

Burmistrz Radzymina informuje, że ujęcie wody oligoceńskiej w Ciemnem zostało zamknięte do odwołania. W ujęciu wykryto niskie stężenie bakterii Escherichia coli (pałeczka okrężnicy). Woda nie nadaje się do spożycia.

Z ujęcia wody korzystał Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciemnem oraz osoby, które pobierały wodę do pojemników.

Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dostarczono dziś, tj. 30 października 2017 r., wodę pitną w beczkowozie i pojemnikach plastikowych, co umożliwia normalne funkcjonowanie szkoły w tym dniu. W dniu 31 października, jak również w dniach 2-3 listopada 2017 r., dyrektor szkoły zaplanowała dni wolne od zajęć dydaktycznych w związku z dniem Wszystkich Świętych oraz sytuacją kryzysową. Dla dzieci, które przyjdą w tym czasie do szkoły, będą zaplanowane zajęcia opiekuńcze.

Bakterie wykryto w ramach regularnej kontroli, przeprowadzanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wołominie. Wykryte stężenie wynosiło 7 pałeczek bakterii na 100 ml wody. Ujęcie wody zostało wyczyszczone i wychlorowane, a w dniu dzisiejszym pobrano kolejne próbki wody z kranów w szkole i z samego ujęcia wody. Na podstawie wyników badań zostaną podjęte decyzje co do dalszego postępowania.

Zabrania się korzystania z ujęcia wody oligoceńskiej w Ciemnem do odwołania. O dalszych krokach będziemy informować po uzyskaniu wyników badań.

źródło: Urząd Miasta Radzymin

Komentarze