Krystian Tyszko z Kobyłki brązowym medalistą Mistrzostw Polski

Krystian Tyszko z Kobyłki brązowym medalistą Mistrzostw Polski, fot: kobylka.pl

W hali widowiskowej w Lipnie koło Włocławka, odbyły się 46. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin, w których wzięło udział ponad 130 zawodników zrzeszonych w olimpijskim Polskim Związku Karate.

W mocnej stawce Krystian Tyszko z Kobyłki został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w karate kyokushin królewskiej kategorii +90kg.

Krystian rozpoczynał swoją przygodę z karate w 2009 roku, gdy powstawała pierwsza grupa kyokushin w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce, a gdzie aktualnie rośnie i szkoli się kolejna grupa młodych mistrzów Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN. Po wielu sukcesach w czasach juniorskich – mistrzostwo Polski juniorów w 2017 roku oraz mistrzostwo Europy w 2018 – naturalną drogą Krystiana były walki full contact w kategorii seniorów.

Tu w 2019 roku udało się się zdobyć mistrzostwo Mazowsza oraz brązowy medal Mistrzostw Makroregionu Wschodniego, uzyskując w ten sposób kwalifikacje do Mistrzostw Polski, czego efektem był aktualny brązowy medal najważniejszej imprezy sportowej w kraju.