Spotkanie z teatrem dla dzieci: Pierniki toruńskie

Spotkanie z teatrem dla dzieci: Pierniki toruńskie

W niedzielę 12 maja o godz. 16.00 zapraszamy najmłodszych widzów na spotkanie z teatrem w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce. Na scenie sali widowiskowej OKiS zobaczymy spektakl pt. „Toruńskie pierniki”.

Ciasteczka z Torunia zdobyły ogólnopolską, a nawet międzynarodową sławę, ale mało kto wie w jaki sposób rozpoczęto produkcję tych smakołyków w nadwiślańskim grodzie.

Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego… Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje kiedyś tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki…

Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Król, Pszczółka etc.). Dodatkową atrakcją jest muzyka i melodyjne piosenki.

Po spektaklu można porozmawiać z twórcami o bohaterach i formach lalkarskich oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Bilet rodzinny 15 zł.