Nowa przewodnicząca Rady Miasta Marki

Paweł Pniewski zrezygnował. Za sterami rady zasiądzie Agnieszka Lużyńska.

Na środowej sesji Rady MIasta Marki z funkcji przewodniczącego zrezygnował Paweł Pniewski. – Trzy lata temu obejmując z woli radnych zaszczytną funkcję przewodniczącego rady mówiłem, że praca w samorządzie to gra zespołowa. Dziś nadszedł czas, by zmienić pozycję na boisku pozostając w mareckiej drużynie. Po trzech latach wypełniania roli przewodniczącego rady miasta, ze względu na czekające mnie nowe wyzwania życiowe, podjąłem decyzję o rezygnacji z tej funkcji – napisał Paweł Pniewski.

W tej sytuacji radni przystąpili do wyboru nowego przewodniczącego. Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc zgłosił kandydaturę Agnieszki Lużyńskiej, a Michał Jaroch – własną. W głosowaniu tajnym radni wybrali na przewodniczącą Agnieszkę Lużyńską. Uzyskała ona 13 głosów. Michała Jarocha poparło ośmiu radnych.

– Nie zawiodę Państwa zaufania – zadeklarowała zaraz po ogłoszeniu wyników głosowania nowa przewodnicząca. Agnieszka Lużyńska ma ogromne doświadczenie samorządowe. Była już m.in. wiceprzewodniczącą Rady Miasta w latach 2010-2014. Obecnie jest przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Aktywnie uczestniczy również w życiu społecznym i kulturalnym miasta.

– Agnieszka Lużyńska to doświadczony samorządowiec. Zawsze oddana sprawom Marek i od niepamiętnych czasów uczestnicząca w życiu społecznym będąc blisko ludzi. Jestem przekonany, że z pełnym profesjonalizmem i odpowiedzialnością będzie wykonać powierzone jej dziś zadania – dodaje Paweł Pniewski.