Pierwsze urodziny MCER

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, fot: marki.pl

Dokładnie rok temu wojewoda Konstanty Radziwiłł, burmistrz Jacek Orych i Piotr Grubek, prezes Mareckich Inwestycji Miejskich, przecięli symboliczną wstęgę, oficjalnie inaugurując działalność Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego.

To marecka inwestycja, która łączy w sobie trzy cele. Pod dachem MCER działa szkoła podstawowa, część sportowa (m.in. z basenem, salą sportową i kompleksem boisk) oraz kulturalna (sala koncertowa i biblioteka). Na dodatek budynek, wybudowany przez firmę Budimex, spełnia wyśrubowane standardy ekologiczne.

– Ten miniony czas był dla nas niezwykle wyjątkowy, ponieważ dał nam mnóstwo emocji, wzruszeń, wielu pozytywnych i pouczających doświadczeń. We wszystkich obiektach MCER odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, imprez sportowych i szereg projektów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych – opisują przedstawiciele MCER.

Oto garść liczb podsumowujących pierwszy rok:
– ponad 800 uczniów w szkole (oczywiście do czasu przejścia na tryb nauki zdalnej)
– 95 tys. wejść na basen
– 54 wydarzenia kulturalne na scenie
– 40 tys. piłkarzy korzystających z boisk i hali MCER

– To był okres, w którym dobre, lokalne wiadomości przeplatały się z tymi gorszymi, globalnymi, pandemicznymi. Z jednej strony inauguracja działalności, fantastyczny marecki finał WOŚP, tętniąca życiem szkoła, niezwykłe koncerty i wieść o dofinansowaniu inwestycji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), z drugiej strony – dwukrotne ograniczenie działalności z powodu COVID-19. Ograniczenie, ale nie wyłączenie. Bo mimo tych wszystkich trudności MCER działa nadal – przede wszystkim na niwie sportowej. Dlatego moje życzenia dla ekipy MCER są dość oczywiste. Abyście mogli wrócić na normalne tory, ponownie stając się miejscem spotkań dla naszych mieszkańców w każdym wymiarze – napisał w mediach społecznościowych Jacek Orych.

– Mamy nadzieję, że obecna sytuacja nie potrwa długo, ponieważ planujemy intensywnie przyszłoroczne atrakcje – dla Was, naszych mieszkańców, klientów, widzów oraz miłośników sportu i rekreacji – obiecuje MCER.