Piknik edukacyjny „Bezpieczne Wakacje” nad Zalewem Zegrzyńskim

Koło ratunkowe

W najbliższą sobotę nad Zalewem Zegrzyńskim odbędzie się piknik edukacyjny pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Będzie to akcja zorganizowana przez służby ratunkowe mająca na celu propagowanie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Uczestnicy pikniku będą mogli z bliska przyjrzeć się wspólnym działaniom ratowników, policjantów i strażaków podczas symulowanych akcji na jeziorze i na drodze.

W najbliższą sobotę Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wspólnie z Legionowskim WOPR-em, Komendą Stołeczną Policji, Szkołą Główną Służby Pożarniczej, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie, Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Zakładem Ratownictwa Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego organizują piknik pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 w bazie Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ul.  Warszawskiej 39B w Zegrzu Południowym.

Każda z instytucji biorących udział w akcji zorganizuje własny namiot edukacyjny. Będzie można zwiedzić stoisko przygotowane przez policjantów z  Komendy Stołecznej Policji oraz zobaczyć z bliska radiowóz, którym przyjadą funkcjonariusze  z Komisariatu Policji w Nieporęcie. Ratownicy medyczni będą uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach, które każdemu mogą się przydarzyć.

Piknik edukacyjny „Bezpieczne Wakacje” nad Zalewem Zegrzyńskim

Policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji będą przestrzegać przed niebezpiecznymi zachowaniami podczas wypoczynku nad wodą. Policjanci udzielą też rad, jak przygotować się do wakacyjnych podróży, a ratownicy górscy – do wędrówek po górach. Z kolei strażacy będą instruować, jak bezpiecznie obchodzić się z ogniem.

W trakcie pikniku przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będzie to niebywała okazja, by obejrzeć profesjonalny sprzęt ratunkowy: śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, karetkę, wóz strażacki, łodzie ratunkowe czy quad wykorzystywany przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Organizatorzy przewidują m.in. konkursy, gry edukacyjne oraz ściankę wspinaczkową.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie