Podziemne wyjście na perony przy stacji Ossów

3427
Podziemne wyjście na perony przy stacji Ossów , fot: WWL24

Od kilku już tygodni mieszkańcy Kobyłki korzystają z wyjść podziemnych na peron stacji PKP Kobyłka Ossów – mimo ciągle wiszących zakazów wstępu.

Przy każdym z wejść sytuacja wygląda identycznie, nad wejściem wisi znak zakazu wstępu a w pobliżu leży zdemontowana barierka, która powinna to wejście blokować. Ponieważ budowa przejścia wygląda na zakończoną a w środku od dawna nie trwają żadne prace postanowiliśmy zapytać PKP PLK jaki jest obecnie status tych przejść i dlaczego nie zostały zdemontowane zakazy.

Biuro prasowe Polskich Kolei Państwowych poinformowało portal WWL24, że obecnie nie są już prowadzone żadne prace budowlane, ale przejście podziemne nadal nie zostało oddane do użytkowania i w najbliższym czasie pracownicy PKP PLK ponownie zablokują wejścia. Kiedy przejście zostanie oficjalnie oddane? W dniu 20 października PKP PLK złożyło komplet dokumentów do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego a ten ma 3 tygodnie na przeprowadzenie kontroli i wydanie zgody na użytkowanie. Jeżeli kontrolujący nie będą mieli zastrzeżeń, zakazy wstępu i barierki powinny zniknąć najpóźniej do 10 listopada.

Podziemne wyjście na perony przy stacji Ossów, fot: WWL24
Komentarze