Policjanci z Ząbek zabezpieczyli blisko 400 gram narkotyków

Policjanci zabezpieczyli blisko 400 gram narkotyków w Ząbkach, fot: KPP Wołomin

Czterech mężczyzn w wieku od 20 do 38 lat zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach. Podczas zorganizowanej w mieszkaniu imprezy, jeden z jej uczestników postanowił przejść na balkon sąsiadki.

Kilka dni temu właścicielka mieszkania na jednym z osiedli mieszkaniowych w Ząbkach poinformowała miejscowych funkcjonariuszy, że na jej balkonie znajduje się nieznany jej mężczyzna. Na miejsce udał się patrol mieszany składający się z policjanta i strażnika miejskiego. Gdy tylko mundurowi dotarli pod wskazany adres, faktycznie na balkonie zastali 20-latka. Ten początkowo nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć, jak się tam znalazł, po chwili oświadczył jednak, że przeszedł na niego z tarasu mieszkania obok, w którym przebywał wraz z innymi osobami.

Funkcjonariusze udali się wraz z 20-latkiem do mieszkania, w którym ten miał się wcześniej znajdować. Tam zastali 38-latka, oraz wyczuli charakterystyczny zapach dla marihuany. Podczas sprawdzenia pomieszczeń w łazience, w ubikacji ujawnili znaczną ilość suszu roślinnego, której ten najprawdopodobniej chciał się pozbyć. W pomieszczeniach panował ogólny nieład, na stole leżał dodatkowo młynek oraz nieduża porcja marihuany. Gdy funkcjonariusze sprawdzali kolejne pomieszczenia do mieszkania weszło kolejnych dwóch mężczyzn, którzy mogli być również uczestnikami trwającej wcześniej imprezy.

Wezwani na miejsce dodatkowi policjanci w trakcie przeszukania ujawnili kolejne środki odurzające w tym tabletki i proszek amfetaminy, torebki z zapięciem strunowym, wagę elektroniczną i opakowania plastikowe. Wszystkie ujawnione przedmioty zostały zabezpieczone, mężczyźni zaś trafili do policyjnych celi.

Zebrany materiał dowodowy oraz przesłuchania mężczyzn pozwoliły funkcjonariuszom na przedstawienie 38-letniemu Albertowi Cz. zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających w tym: 150 gramów marihuany, 241 gramów amfetaminy w postaci tabletek oraz blisko 2,5 gramów amfetaminy w postaci proszku. Postanowieniem sadu rejonowego w Wołominie mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Teraz może mu grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostała trójka mężczyzn po przesłuchaniu została zwolniona.

 

źródło: KPP Wołomin