Spotkanie dzielnicowych z seniorami

Spotkanie dzielnicowych z seniorami, fot. policja.pl

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Tłuszczu przeprowadzili spotkanie poświęcone bezpieczeństwu. Wydarzenie adresowane było w szczególności do seniorów. Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z zainteresowaniem słuchali funkcjonariuszy, którzy przedstawili historie zaistniałe na terenie powiatu wołomińskiego.

21 września dzielnicowi z Komisariatu Policji w Tłuszczu spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Domu Kultury. Seniorzy licznie przybyli na spotkanie, gdyż było ono adresowane w szczególności do osób starszych.

Reklama

Funkcjonariusze zachęcali uczestników do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Ostrzegali, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać złowić się metodą na wnuczka, policjanta CBŚP czy prokuratora. Nie była to tylko sucha teoria, ale liczne przykłady z praktyki policyjnej.

Okazało się, że seniorzy z gminy Tłuszcz mają dużą wiedzę na ten temat oraz wiele własnych spostrzeżeń. Chętnie opowiadali historię z ich otoczenia oraz prowadzili ożywioną rozmowę z policjantami.

Na koniec dzielnicowi zwrócili uwagę na bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym oraz wyjaśnili, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych, podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska