Wicepremier w Wołominie

Inicjatorem spotkania z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotrem Glińskim w Wołominie był starosta Powiatu, Adam Lubiak.

Wieczorem, 20 września w największej sali Powiatowego Centrum Kultury Fabryczka (na długo przed godziną rozpoczęcia), licznie stawili się nie tylko sympatycy partii, którą reprezentuje wicepremier, ale osoby ściśle związane z powiatową kulturą.

To one oczekiwały od ministra deklaracji wsparcia w trudnym dla wszystkich okresie, prezentacji inicjatyw rządu, dotyczących finansowania tych placówek.

O ile o samej kulturze w trwającym ponad dwie godziny spotkaniu, było raczej niewiele (poza oceną pomocy już dokonanej i kilku pytań od uczniów powiatowych szkół średnich odczytywanych przez starostę), o tyle znacznie więcej uwagi wicepremier poświęcił polityce i ocenie rządów dzisiejszej opozycji.

Zatem obok informacji o tym, że w latach 2019 – 2021 wsparcie finansowe ministerstwa, udzielone powiatowym instytucjom kultury, wyniosło prawie milion złotych, pojawiły się też takie, iż całemu złu w dzisiejszej Europie winne są Niemcy, ich polityka i postawa Donalda Tuska.

Kilkugodzinny program spotkania ubarwiły występy laureatów powiatowego konkursu Voice of Powiat.

Jeden z młodych artystów brawurowo wykonał utwór Czesława Niemena. Po wysłuchaniu na jedną z fraz standardu szczególną uwagę zwrócił minister Gliński. – Ludzi dobrej woli jest więcej – powtórzył, dodając od siebie, że dlatego właśnie wygramy w najbliższych wyborach. Zapominał jakby, że tytuł tego „songu” brzmi „Dziwny jest ten świat”.