Strażacy OSP Zielonka wezmą udział w międzynarodowych ćwiczeniach

źródło: OSP Zielonka

Międzynarodowe ćwiczenia w ramach projektu EU-CHEM-REACT 2, realizowanego przez ICCSS (koordynatora) i partnerów z Czech, Litwy, Łotwy i Ukrainy oraz finansowanego przez Unię Europejską. Ćwiczenie odbędzie się na poligonie koło Lwowa w dniach 27-29 września br.

Podczas ćwiczeń będą realizować zadania ratownicze z zakresu gaszenia pożarów obiektów publicznych i pojazdów z paliwem oraz na szlakach komunikacyjnych, jak również z zastosowaniem czynności kwalifikowanej pierwszej pomocy i technik obejmujących podstawowy zakres ratownictwa technicznego i ekologicznego według scenariuszy zasymulowanych w warunkach poligonowych tamtejszej infrastruktury wynikających z pogody i warunków terenowych.

W ramach ćwiczeń z Polski zostały oddelegowane również jednostki Ochotnicza Straż Pożarna w Ćmińsku oraz OSP Pabianice. Na miejscu będzie również delegacja zastępów z Państwowa Straż Pożarna JRG Przemyśl, JRG Jarosław oraz JRG Lubaczów.

Dzięki wsparciu Miasta Zielonka na ćwiczenia mógł został oddelegowany GBA 2,7/30 Renault Midlum 300 DXi/ISS Wawrzaszek 689[M]74, SLPGaz Toyota Hilux 688[M]29 oraz Przyczepa Specjalna 689-P1 wraz z wyposażeniem. Jest to już trzecia edycja międzynarodowych ćwiczeń ratowniczych w których będą uczestniczyć ratownicy z OSP Zielonka.