V międzypokoleniowy rajd rowerowy

źródło: wolomin.org

Amatorów jesiennych wycieczek rowerowych na rajd zaprasza Wołomińska Rada Seniorów, Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan i Wydział Planowania Rozwoju i Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Wołominie.

Trasa rajdu licząca ok. 20 km głównie po piaszczystych drogach leśnych. Prowadzi z Wołomina przez Leśniakowiznę do Zabrańca, a w drodze powrotnej – przez Leśniakowiznę do Ossowa. W połowie trasy w Zabrańcu planowany postój, podczas którego będzie można się zregenerować i uzupełnić kalorie (jedzenie i napoje we własnym zakresie) oraz poznać przemiłe zwierzęta – alpaki. Na mecie rajdu w Ossowie na uczestników będzie czekało ognisko rozpalone przez strażaków z OSP Ossów. Prowiant na ognisko zapewnia organizator.

źródło: wolomin.org

Rajd przeznaczony osobą w każdym wieku, które czują się na siłach pokonać proponowaną trasę (miejscami może być piaszczyście i błotniście). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na rajd obowiązują zapisy. Formularze zgłoszeniowe należy przysyłać do czwartku 30 września br. drogą mailową na adres rewitalizacja@wolomin.org.pl lub składać w kancelarii Urzędu Miejskiego w Wołominie. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie za zgodą rodziców/opiekunów prawnych. W razie niesprzyjających warunków pogodowych termin rajdu może zostać zmieniony.

W razie pytań należy się kontaktować z Wydziałem Planowania Rozwoju i Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Wołominie, tel. 22 763 30 17.

źródło: wolomin.org

Data: 2 października 2021, sobota Start: park przy Muzeum im Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie, godz. 10.00 Meta: teren rekreacyjny przy OSP Ossów, ok. godz. 14.00 Przebieg trasy: park przy muzeum – Wołomin ul. Zielona – Graniczna – Przepiórcza – Słowicza – las – Leśniakowizna ul. Poligonowa – Aleja Dębów – droga pożarowa 55 – d. poż. 57 – d. poż. – 59 – Zabraniec ul. Okuniewska – Zabraniec ul. Długa – PRZYSTANEK – Zabraniec ul. Długa – Wołomińska – (odbijamy na Ostrowik) – droga rowerowa – d. poż. 55 – Leśniakowizna Al. Dębów – Poligonowa – Kasprzykiewicza – Ossów Matarewicza – teren przy OSP Ossów.