Trzy złote medale i dwa rekordy Polski – siłacze z Wichru Kobyłka pokazali klasę

Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym w Kielcach.

Trzy tytuły mistrzów Polski w trójboju siłowym przywieźli z Kielc zawodnicy Wichru Kobyłka. Do złotych medali dołożyli dwa rekordy kraju oraz I i III miejsce w kategorii open.

W dniach 20-21 maja w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym. Z klubu MKS Wicher Kobyłka wystartowało trzech zawodników i wszyscy zdobyli mistrzowskie tytuły.
Jakub Jędrzejewski potwierdził wysoką formę i po zdobyciu przed dwoma tygodniami tytułu mistrza Europy, wywalczył  w gronie juniorów do 16 lat w kat., 59 kg I miejsce z wynikiem 405 kg (przysiad 135, wyciskanie 120 i REKORD POLSKI , martwy ciąg 150 kg) , co dało mu III miejsce w kat OPEN do lat 16.
Udanie wypadł debiut na zawodach 18- letniego Norberta Jędrzejewskiego, który zajął I miejsce wśród juniorów do lat 20 w kat. do 66 kg z wynikiem 417,5 kg (przysiad 130 kg, wyciskanie 107,5 kg, martwy ciąg 180 kg).

Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym w Kielcach.

Swoją przynależność do krajowej czołówki potwierdził Patryk Zaniewski , zajmując I miejsce w kat. do lat 20, 93 kg, z wynikiem 680 kg ( przysiad 250 i REKORD POLSKI, wyciskanie 165, martwy ciąg 265 ). Utytułowany zawodnik Wichru zajął również I miejsce OPEN do lat 20.

– To był bardzo udany start dla naszej ekipy – powiedział trener Cezary Rzempołuch – chłopaki potwierdzili wysoką formę i wytrzymali presję. Szczególne uznania należą się debiutantowi, Norbertowi Jędrzejewskiemu. Patryk i Kuba to  reprezentanci Polski i byli faworytami w swoich kategoriach. Jestem bardzo zadowolony ze startu i z nadzieją czekamy na kolejne. Jednocześnie zapraszamy nowych adeptów trójboju do naszej siłowni na stadionie Wichru przy ul. Napoleona w Kobyłce. Może dołączą do grona naszych medalistów. – dodaje trener Rzempołuch.

Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym w Kielcach.

Źródło: Artur Rola, MKS Wicher Kobyłka