Zespoły Futboligi rozegrały fazę grupową Pucharu Ligi

Dar-Mar Kobyka vs. Andromeda, fot: Linda Gajewska

W tym sezonie Futboligi jedną z atrakcji jest Puchar Ligi. I jego faza grupowa została rozegrana w ostatni weekend. W teorii zmagania pucharowe to szansa dla słabszych drużyn, którym w krótkich meczach zawsze łatwiej jest przeciwstawić się silniejszemu przeciwnikowi. Czy tak było i tym razem?

Nie do końca. Faworyci pokazali klasę i na sześć miejsc, jakie były do rozdysponowania, zajęli aż pięć. Al-Mar, Kati-Kominki, FC United, In-Plus, Dar-Mar – te zespoły wygrały swoje grupy i zasłużenie awansowały dalej. O ostatnie wolne miejsce rywalizowali z kolei Tiger, Prestiż i Incognito. Walka miała się tutaj toczyć tak naprawdę między dwoma pierwszymi drużynami, ale Incognito zaskoczyło wszystkich i wygrywając obydwa spotkania, awansowało do finału. Radość zawodników była ogromna, jednak trudno się jej dziwić. To zdecydowanie największa sensacja minionego weekendu.

Finał Pucharu zostanie rozegrany prawdopodobnie 11 czerwca. Natomiast już w najbliższą niedzielę odbędzie się przedostatnia kolejka ligowa.

Hity są dwa – Al-Mar zagra z In-Plusem a Andromeda z Kominkami.

Niewykluczone, że wyniki tych potyczek zadecydują nawet o mistrzostwie i chcąc być na bieżąco z ich wynikami, należy regularnie odwiedzać stronę www.futboliga.pl