WzMOCnij swoje otoczenie

WzMOCnij swoje otoczenie, fot: /jakubiuk.com/pixart.com.pl

Działasz na terenie powiatu wołomińskiego? Możesz zdobyć grant w programie „WzMOCnij swoje otoczenie”

Lokalne inicjatywy napędzają rozwój mieszkańców. Właśnie dlatego Polskie Sieci Elektroenergetyczne po raz kolejny zapraszają samorząd i organizacje pozarządowe z powiatu wołomińskiego do udziału w programie grantowym „WzMOCnij swoje otoczenie”. Można otrzymać do 20 000 zł dofinansowania na realizację takich projektów jak zakup drona ratowniczego, rewitalizacja terenów zielonych czy organizacja warsztatów dla dzieci. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2021 roku.

„WzMOCnij swoje otoczenie” to program grantowy dla samorządów, ich jednostek organizacyjnych – m.in. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej – oraz organizacji pozarządowych. Już po raz trzeci Polskie Sieci Elektroenergetyczne dofinansują inicjatywy lokalne na terenach, w których prowadzą działania inwestycyjne. Wśród nich, po raz kolejny znajduje się powiat wołomiński. Dotychczas wśród zwycięskich projektów z powiatu wołomińskiego znalazły się inicjatywy polegające na m.in. zakupie sprzętu do projekcji plenerowych kina letniego w gminie Jadów czy doposażeniu placu zabaw w gminie Strachówka.

Tym razem lokalni działacze i aktywiści mogą zgłaszać projekty w kategoriach aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne poprawiające jakość życia mieszkańców

– Istotą programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest odpowiadanie na różnorodne potrzeby lokalnych społeczności. Przedsięwzięcie pozwala na wspólną realizację pomysłów zainicjowanych przez samorządy, praktyków, liderów i instytucje, które chcą wpływać nie tylko na rozwój miejscowości, ale i jakość życia ich mieszkańców – mówi Szymon Kostiuk, koordynator programu. – W tym roku w całej Polsce planujemy przekazać lokalnym społecznościom rekordowe wsparcie w łącznej wysokości 3,3 miliona złotych – dodaje.

Projekty realizowane ze wsparciem programu „WzMOCnij swoje otoczenie” docierają do szerokiego grona. Zarówno dzieci i młodzież, seniorzy oraz lokalni działacze społeczni z województwa mazowieckiego korzystają z nowoczesnych pracowni językowych, defibrylatorów ratujących życie czy sprzętu rehabilitacyjnego.

– Każda kolejna tura „WzMOCnij swoje otoczenie” pokazuje zaangażowanie lokalnych działaczy w funkcjonowanie ich społeczności – zaznacza Jakub Kudliński z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE. – Cieszymy się, że możemy być częścią tych pozytywnych zmian. Nie możemy doczekać się, aż poznamy kolejne pomysły, które czekają na realizację – podkreśla.

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły do 30 września. Wyniki tej tury rekrutacji poznamy już w październiku. Regulamin programu, formularz zgłoszeniowy, zasady składania wniosków oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.wzmocnijotoczenie.pl.