Zabezpieczono ponad 25 kilogramów narkotyków [WIDEO]

Przeszło 22 kilogramy marihuany i około 3 kilogramów kokainy, zabezpieczyli policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji. Narkotyki ukryte były w specjalnie skonstruowanej skrytce, w podłodze fiata ducato. Na gorącym uczynku, podczas transportu zakazanych środków odurzających i substancji, zatrzymano 29-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego. Postanowieniem sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową w wyniku pracy operacyjnej namierzyli pojazd, którym przewożone miały być narkotyki z jednego z państw Unii Europejskiej na teren Polski. Funkcjonariusze wiedzieli, że późnym wieczorem, na określonym odcinku trasy, może przemieszczać się osoba związana z przestępczością narkotykową. Następnie podjęto odpowiednie działania w celu zatrzymania podejrzanego i zabezpieczenia nielegalnego towaru, który miałby trafić do nabywców na czarnym rynku. W trakcie obserwacji funkcjonariusze zauważyli dostawcze auto i podjęli próbę jego zatrzymania. Kierowca zatrzymał samochód, ale w momencie kiedy funkcjonariusze zbliżyli się do niego, ten ruszył z impetem i uderzył w nieoznakowany radiowóz, po czym zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, skutecznie kończąc go w pobliżu centrum handlowego, w jednej z podwarszawskich miejscowości.

Zabezpieczono ponad 25 kilogramów narkotyków, fot: policja.pl

W samochodzie kierowanym przez 29-latka, odnaleziono ponad 22 kilogramy marihuany oraz około 3 kilogramów kokainy. Narkotyki schowane były w specjalnie przygotowanej skrytce, mieszczącej się w podłodze części ładunkowej fiata ducato.

W trakcie realizacji sprawy policjanci przeszukali również mieszkanie zatrzymanego, gdzie zabezpieczono wagę elektroniczną, zgrzewarkę do folii, kilka tysięcy złotych w gotówce, smartfony i kokainę o wadze 140 gramów.

Samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu, a 29-latek trafił do policyjnej celi. W Prokuraturze Okręgowej Warszaw – Praga podejrzany usłyszał zarzuty karne posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich przemytu. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi za kratami. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

tekst: podkom. M. Gierlicka