Ząbkovia Ząbki pokonała KS Raszyn

Ząbkovia Ząbki pokonała KS Raszyn, fot: zabkovia1927.pl/Dariusz Dudkiewicz

Zwycięstwem 5:2 zakończył się wyjazdowy mecz Ząbkovii Ząbki w ramach szóstej serii spotkań grupy centralnej IV ligi na Mazowszu, w którym rywalem ząbkowskiej drużyny była jedenastka KS Raszyn.

Trzy bramki dla ząbkowskiego zespołu strzelił Patryk Zych, a po jednej dołożyli Mikołaj Randak i Bartosz Osoliński. Gola dającego gospodarzom prowadzenie do przerwy uzyskał Karol Bienias, a trafienie, które ustaliło ostateczny wynik tego spotkania było zasługą Mikołaja Staniaka.

Piętnaście punktów zgromadzonych w sześciu meczach, przy stosunku bramek 18:10 daje aktualnie Ząbkovii pozycję wicelidera, tuż za plecami Drukarza Warszawa, który wyprzedza ją korzystniejszą różnicą bramek. W tej kolejce warszawianie, po trafieniach Mateusza Bieniasa i Kamila Kądzieli pokonali na swoim boisku Józefovię Józefów 2:0. Trzecią pozycję, ze stratą dwóch punktów do liderów zajmuje Victoria Sulejówek, która w tej serii spotkań zanotowała kolejne okazałe wyjazdowe zwycięstwo. Po zeszłotygodniowej nomen omen wiktorii 4:1 w Ząbkach, tym razem równie wysoko pokonała w Piasecznie tamtejszy MKS. Trzy bramki dla zwycięzców strzelił w tym meczu Ernest Słupski, a wynik ustalił Michał Kędroń. Gol dla gospodarzy był zasługą Sebastiana Szczepaniaka.

Pełna relacja ze spotkania na stronie Ząbkovii Ząbki LINK.