Zarzuty za uszkodzenie auta

Komenda Stołeczna Policji, fot: fotolia.com

Nowodworscy policjanci zatrzymali 35-letniego Sebastiana K., mieszkańca powiatu wołomińskiego, który podejrzany jest o uszkodzenie samochodu. Mężczyzna prawdopodobnie kluczami porysował powłokę lakierniczą osobowej kia. 35-latek usłyszał już zarzut i dobrowolnie poddał się karze. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do dyżurnego nowodworskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w nocy z 1 na 2 kwietnia br. na ul. Dębowej został porysowany zaparkowany samochód. Policjanci przystąpili do wyjaśnienia całej sprawy. Mundurowi ustalili, że nieznany sprawca, prawdopodobnie ostrym narzędziem, porysował karoserię osobowej kia. Właściciel oszacował straty na około 800 zł.

W toku podjętych czynności policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie auta. 35-latek w rozmowie z mundurowymi przyznał się do przestępstwa, tłumacząc swoje zachowanie kłopotami w pracy. Prawdopodobnie w ten sposób chciał wyładować swoją złość. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia i po złożeniu wyjaśnień poddał się dobrowolnie karze.

Źródło: KSP