Zatrzymani na gorącym uczynku podczas kradzieży

Policja, fot: fotolia.com

Za kradzież z włamaniem odpowiedzą trzej mężczyźni, którzy w nocy z 26 na 27 czerwca 2022 r. zostali zatrzymani przez wołomińskich policjantów. Mundurowi, wspólnie z funkcjonariuszami operacyjnymi, zatrzymali sprawców przestępstwa na gorącym uczynku, podczas gdy dokonywali oni włamania do garażu na posesji w Laskowiźnie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołominie otrzymał zgłoszenie o próbie włamania na posesję w miejscowości Laskowizna. Natychmiast na miejsce skierował umundurowany patrol oraz funkcjonariuszy operacyjnych.

Gdy policjanci dojechali na miejsce około godziny pierwszej w nocy, zobaczyli uchyloną bramę do posesji. Przy bramie leżała przecięta kłódka. Wszystko wskazywało na to, że w tym miejscu doszło do przestępstwa, a włamywacze znajdują się na terenie posesji. Za bramą, na trawie leżały elektronarzędzia oraz sprzęt budowlany, a obok stała łódka oraz mały ogrodowy traktor. Rzeczy poukładane były obok siebie, przygotowane do wyniesienia z posesji.

Funkcjonariusze zauważyli otwarte drzwi do garażu. Tam też się skierowali. Wówczas usłyszeli hałasy i dostrzegli, że w budynku znajduje się trzech mężczyzn. Natychmiast weszli do środka garażu z okrzykiem „stać Policja”. Sprawcy rozproszyli się w popłochu i próbowali uciekać z budynku w stronę ogrodzenia. Policjanci bardzo szybko zatrzymali jednego z mężczyzn, który wsiadał do busa i chciał nim odjechać. Dwóch pozostałych ukryło się w zaroślach w pobliżu posesji. Bezskutecznie. Zostali oni natychmiast namierzeni i zatrzymani.

Mężczyźni w wieku 19-21 lat przyznali się do przestępstwa. Policjanci dowiedzieli się, że głównym celem młodzieńców była kradzież łódki z garażu. Jednak gdy znaleźli się już na posesji, postanowili skorzystać z okazji i ukraść inne wartościowe przedmioty m.in. elektronarzędzia, sprzęt budowlany oraz ogrodowy traktor.

Obecnie sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie. Za kradzież z włamaniem mężczynom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Monika Kaczyńska/bś